KRĀSUREDZESPĀRBAUDE

 

Aptuveni 8% vīriešiem un mazāk nekā 1% sievietēm novēro dažādas pakāpes iedzimtus sarkanās – zaļās krāsu redzes traucējumus. Šiem cilvēkiem ir grūtības atšķirt noteiktus šo krāsu toņus un to nianses. Daudz retāk sastopami ir dzeltenās - zilās krāsas uztveres traucējumi. Absolūta krāsu redzes deficīta gadījumā cilvēks atšķir tikai balto un melno krāsu, tas ir novērojams ļoti reti.

 

Acīs ir trīs veidu krāsu receptori - sarkanas, zaļas un zilas. Vēl ir arī baltās un melnās krāsas receptori, kas ir daudz jūtīgāki par pārējiem, tāpēc pat relatīvi lielā tumsā mēs varam atšķirt baltos un melnos krāsu toņus.

 

Krāsu redzes traucējumiem ir dažādas formas un pakāpes, tapēc šis krāsu redzes tests dod tikai vispārēju priekšstatu par iespējamiem krāsu redzes traucējumiem. Testa rezultāti ir atkarīgi arī no katra datora monitora uzstādījumiem.

Lai veiktu precīzāku krāsu redzes pārbaudi, jāapmeklē acu ārsts.

Šīs pārbaudes uzdevums ir krāsainajos apļos saskatīt kādu no skaitļiem. Veicot pārbaudi skatieties monitorā no normāla attāluma, ja nepieciešams lietojiet brilles. Pārbaudi var veikt arī katrai acij atsevišķi.


(1.)   (2.)
 
(3.)   (4.)
 
(5.)   (6.)
 

 


Pareizās atbildes

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pareizās atbildes: (1.)-25, (2.)-6, (3.)-45, (4.)-8, (5.)-56, (6.)-29