REDZESLAUKANOTEIKŠANA(PERIMETRIJA)

 
 

 

 

 

 

Redzes lauka noteikšanu izdara, lai novērtētu perifērās (sānu) redzes stāvokli. Šis izmeklējums sniedz ārstam plašu informāciju par tīklenes, redzes nerva un smadzeņu neiroloģisko stāvokli. Parasti testu izdara, lai spriestu par izmaiņām noteiktu slimību gadījumā (glaukoma), kā arī pirms acu operācijām.

 

Testa laikā izmeklējamais tiek nosēdināts vāji apgaismotā telpā pretī baltai sfēriski ieliektai virsmai. Pašā sfēriskās puslodes centrā ir fiksācijas punkts, uz kuru izmeklējuma laikā jāfiksē skatiens. No dažādiem virzieniem uz centru tiek virzīti dažādas intensitātes un izmēra gaismas punkti. Uzdevums ir noteikt brīdi kad šie punkti parādās redzes laukā. Izmeklē katru aci atsevišķi. Iegūtie rezultāti tiek salīdzināti ar normālu redzes lauku, kā arī tiek veikts abu acu redzes lauku salīdzinājums (normāli tas ir praktiski vienāds abām acīm). Visus redzes lauka defektus var iedalīt divās grupās: sašaurinājumos (koncentriski vai lokāli) un perēkļveida defektos (skotomas). Redzes lauka defekti var būt tikai vienai acij, tāpēc bez izmeklēšanas tos ir grūti konstatēt.

 

Mūsdienās tiek izmantoti kompjuterizētie (automatizētie) perimetri. Ar šiem perimetriem iegūtie rezultāti ir precīzāki, tests ir arī vieglāk un ātrāk izdarāms.