FLUORESCENTĀANGIOGRĀFIJA (ACUANGIOGRĀFIJA)

 
 

 

 

 


Fluorescentā angiogrāfija (fluoresceīns - specifiska krāsviela; angiogrāfija - asinsvadu izmeklēšanas metode) ir ļoti informatīva izmeklēšanas metode, kas sniedz informāciju par asins cirkulāciju acs mugurējā polā. Izmantojot parastās acu izmeklēšanas metodes, šāda informācija nav iegūstama. Fluorescento angiogrāfiju izmanto daudzu tīklenes saslimšanu diagnostikā kā arī tīklenes asinsrites stāvokļa novērtēšanai pēc ārstēšanas.

 

   
 

Pirms izmeklējuma ārsts var palūgt neēst aptuveni 8 stundas. Pacientam tiek paplašināta acs zīlīte. Izmeklējumu izdara veicot fluoresceīna injekciju elkoņa vēnā. Dažās sekundēs krāsviela pa asinsvadiem nonāk acīs. Ar speciālu fotokameru fiksē fluoresceīna cirkulāciju acī. Fotografēšanas laikā nedrīkst kustēties un mirkšķināt acis. Izvērtējot iegūtos attēlus iegūst informāciju par acs mugurējā pola asinsriti.

 

Pacientam jārēķinās ar nelielu sāpīgumu injekcijas laikā. Pēc krāsvielas ievadīšanas iespējama slikta dūša un siltuma sajūta. Šie simptomi parasti ir viegli un īslaicīgi. Sakarā ar kontrastvielas izdalīšanos cauri nierēm, vairākas stundas saglabājas tumšs urīns. Pēc zīlīšu paplašināšanas vairākas stundas var saglabāties miglaina redze. Šajā laikā nav ieteicams vadīt automašīnu vai citas ierīces.

 

    Pirms izmeklējuma informējiet ārstu, ja :

  •             • Jums ir alerģija pret kādu medikamentu;

  •             Jūs lietojat kādu medikamentu;

  •             Jums ir glaukoma vai paaugstināts acu spiediens.