VAI VESELĪGS DZĪVESVEIDS UN VESELĪGA PĀRTIKA VAR IETEKMĒT MŪSU ACIS?

 

Gandrīz visi cilvēki saprot, ka veselīgs dzīvesveids ir svarīgs lai ķermenis būtu vesels un stiprs. Bet vai Jūs esat kādreiz domājuši par to, ka veselīgs dzīvesveids var ietekmēt pozitīvi arī Jūsu acis? Tā tas tiešām ir! Pareiza  diēta un veselīgs dzīvesveids var palīdzēt palēlināt vai pat apturēt atsevišķu acu saslimšanu attīstību, kā piemēram centrāla tīklenes distrofija un katarakta.

 

Veselīgi ieradumi palīdz kavēt arī cukura diabēta, ļoti smagas slimības, kas skar visu organismu un bieži izraisa acu saslimšanu – diabētisku retinopātiju, attīstību. Nepareiza diēta un neaktīvs dzīvesveids ir viens no riska faktoriem kāpēc ar cukura diabētu slimo arvien vairāk jaunu cilvēku.

 

Lai nodrošinātu Jūsu ģimenes veselību un saglabātu veselas savas acis, lūdzu izlasiet un mēģiniet ievērot šos padomus par veselīgu dzīvesveidu:

 

Apmeklējiet acu ārstu tik bieži, cik tas nepieciešams. Sīkāk par to Jūs variet izlasīt šeit. Jebkādu sūdzību gadījumā, nevilcinieties un apmeklējiet acu ārstu. Daudzas bīstamas acu saslimšanas sākas ar grūti pamanāmiem un nelieliem simptomiem.

 

Atcerieties, ka daudzu citu saslimšanu gadījumā tiek ietekmētas arī acis (paaugstināts asinsspiediens, cukura diabēts, sirds-asinsvadu saslimšanas, osteohondroze, HIV, u.t.t.).

 

Nesmēķējiet. Pētījumi liecina ka tabaka, tāpat kā noteiktu vitamīnu un minerālu trūkums var sekmēt centrālas tīklenes distrofijas attīstību. Smēķēšana samazina organismā šo svarīgo vielu daudzumu.

 

Lai apgādātu organismu ar nepieciešamo vitamīnu un minerālvielu daudzumu, katrā ēdienreizē lietojiet dārzeņus un augļus.

 

Samaziniet savā uzturā tauku, sāls un holesterīna daudzumu. Nelietojiet uzturā mākslīgos saldinātājus.

 

ASV ārsti iesaka samazināt tā saucāmā fast food daudzumu (hamburgeri, hotdogi), jo tieši šajos ēdienos ir daudz augstāk minēto sastāvdaļu, kā arī ir nepietiekošs daudzums organismam svarīgu un nepieciešamu barības vielu.

 

Atcerieties izdzert vismaz 6 glāzes ūdens dienā, pat ja neesat izslāpis. Daudzi ārsti uzskata ka tas var palēlināt kataraktas progresēšanu un samazināt sausās acs simptomus.

 

Saulainā laikā nēsājiet saulesbrilles. Pārliecinieties vai Jūsu brillēm ir 100% UV staru absorbējošs filtrs. Nēsājot brilles bez šādas aizsardzības Jūs pakļaujat savas acis vēl lielākam riskam, nekā nenēsājot saules brilles vispār. Sīkāk par to variet izlasīt šeit.

 

Nelietojiet pārlieku daudz alkoholu.

 

Vingrojiet katru dienu. Lai sasniegtu vēlamo efektu, Jums nav jāskrien maratons katru dienu. Pietiekoša ir aptuveni 30 minūtes ilga vingrošana (viegls skrējiens, riteņbraukšana vai aerobikas vingrinājumi). Zinātnieki ir atklājuši, ka 40 minūšu pastaiga dienā samazina acs iekšējo spiedienu pat par 20% !

 

Pajautājiet sev, vai Jūs ar savu dzīves veidu rādiet labu piemēru saviem bērniem. Dažādiem paņēmieniem mudiniet un pieradiniet viņus pie veselīga dzīves veida.

 

  Sargiet savas acis, jo šajā pasaulē vēl ir tik daudz ko redzēt!

 

 

 ATPAKAĻ